NOVINKY

od základu po střechu

DŘEVOSTAVBY na klíč

thermo

Dřevostavby mají dlouholetou tradici v zahraničí a na trhu rozhodně nejsou žádnou novinkou. Do povědomí českých zákazníků se sice masivně dostaly až v posledních letech, ale ihned si díky svým vlastnostem získaly velkou oblibu. Kvalitně provedené dřevostavby mají totiž oproti zděným stavbám řadu výhod. Jsou šetrným, cenově dostupným a zcela plnohodnotným řešením bydlení.

CHARAKTERISTIKA
Termínem nízkoenergetické dřevostavby se označují domy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem je dřevo.
Montované stavby jsou tvořeny dřevěnou kostrou z masivního konstrukčního KVH profilu s opláštěnou OSB deskou, která s dřevěnou konstrukcí spolupůsobí při přenosu zatížení. Tento stavební systém k nám pronikl ze zahraničí, kde je velmi oblíben především proto, že jde o rychlou a suchou výstavbu. Jednou z hlavních výhod je možnost prefabrikace čili předvyrobení celých hotových částí tak, aby na stavbě odpadla pracnost, časová náročnost během montáže a možnost celoroční výstavby.

VÝHODY DŘEVOSTAVEB
NÍZKOENERGETIČNOST: kvalitně zhotovené dřevostavby jsou nízkoenergetické = energeticky úsporné, ve srovnání se zděnou stavbou tedy na vytápění tohoto domu ušetříte až tisícovky měsíčně RYCHLOST VÝSTAVBY: díky rychlé výstavbě a minimu mokrých procesů během výstavby se majitelé mohou nastěhovat již za 3 až 5 měsíců od započetí stavby CENA: dřevostavby na klíč jsou oproti zděné variantě výrazně levnější, a to až o statisíce korun VYSOKÝ KOMFORT BYDLENÍ: - dřevostavby nabízejí příjemné vnitřní klima - jsou-li dobře provedeny, výborně izolují hluk přicházející zvenčí a garantují i minimální vnitřní průzvučnost - díky suchému procesu výstavby u dřevostaveb odpadá čekání na vysychání a nevznikají žádné komplikace s plísněmi Vnitřní stěny dřevostavby lze stejně jako u zděného tapetovat, malovat, obkládat, na stěny lze zavěsit kuchyňskou linku, na podlahy lze pokládat jakékoliv krytiny, jako jsou koberce, plovoucí podlahy, PVC či parkety.

thermo